Mielekästä Toimintaa vuonna 2018

on

Hyvät Mietolaiset,

Yhdistyksemme tarjoaa mielekkään toiminnan mahdollisuuksia myös vuonna 2018. Aloitamme toiminnan tiistaina 2. tammikuuta  keilauksella entiseen tapaan Myllypuro Areenalla klo 9.45. Tapahtuma toistuu parittomilla viikoilla huhtikuun loppuun saakka. Uinnit Itiksessä alkavat keskiviikkona 3.tammikuuta klo 14 ja jatkuvat joka keskiviikko myös huhtikuun loppuun asti. Vakiotoimintapäivistä ruokaperjantai starttaa 12. tammikuuta.

Lisäksi on luvassa erillisiä yksittäisiä tapahtumia, joita osallistujat voivat ehdottaa järjestettäviksi. Hyvä paikka ehdotuksille on ruokaperjantai, jossa ruuan ja keskustelujen lisäksi on aina tarjolla myös tietoa tulevista Mieton asioista.

Vuosikokous järjestetään 10.2.2018 klo 13 alkaen. Siinä käsitellään kaikki keskeiset asiat vuosien 2017 ja 2018 osalta ja valitaan osittain uudet vastuuhenkilöt ohjaamaan ja suunnittelemaan yhdistyksen toimintaa. Sääntöjen mukaan puolet hallituksen jäsenistä on erovuorossa ja heidän tilalleen valitaan toiset henkilöt. Itse joudun jättämään puheenjohtajan tehtävät saatuani työtarjouksen, jossa on ehdoton sivutoimikielto. Näin ollen on hyvä aloittaa keskustelu uusista vastuuhenkilöistä jo tässä vaiheessa.

Hyvää alkavaa vuotta kaikille!

Osallistu ja voimaannu!

Matti Friman

puheenjohtaja

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s