Syksyn toiminnasta

on

Yhdistyksen kesäajan toiminta on päättynyt. Vene on nostettu talviteloille. Toiminta siirtyy Roihuvuoren toimintatilaan.

Syksyn toiminta suunnitellaan kuukaudeksi kerrallaan. Suunnittelupäivä on jokaisen kuukauden viimeinen torstai, poikkeuksena alkava kuukausi, jonka toiminta suunnitellaan ensi torstaina (2.10.). Muista siis olla paikalla, kun haluat olla vaikuttamassa siihen mitä tulevaisuudessa tehdään.

Tiedottaminen tulevasta toiminnasta tapahtuu näillä verkkosivuilla suunnittelupäivän jälkeen perjantaisin. Muutoin toiminta toteutuu suunnitelman mukaisesti paitsi ulkoliikunnan osalta saattaa tulla muutoksia, jolloin huonojen keliolosuhteiden vuoksi ohjelma saattaa muuttua. Verkkosivuja pyritään päivittämään toiminnankin osalta viikottain. Toiminnan kuukausisuunnitelma löytyy myös toimintatilan ovesta.

Yhdistys kutsuu syksyn mittaan kokoon työryhmän, joka alkaa pohtimaan yhdistyksen arkitoiminnan järjestymistä tulevaisuudessa. Yhdistyksen jäsenille lähetetään asiasta postia syksyn mittaan.

Syyskokous pidetään perjantaina 28.11. klo 18. Syyskokouksessa valitaan yhdistykselle hallitus sekä päätetään tulevan vuoden toimintasuunnitelmasta ja talousarviosta. Mikäli haluat mukaan yhdistyksen päätöksentekoon, mutta koet tarvitsevasi enemmän tietoa asioiden hoidosta, niin Suomen mielenterveysseura järjestää yhdistystoimijoille koulutusta. Voit ilmoitaa halukkuudestasi osallistua koulutukseen näiden verkkosivujen kautta tai soittamalla yhdistyksen puhelimeen.

Tervetuloa mukaan toimintaan!

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s