Yhdistyksen mökki on laitettu talviteloille. Mökille pääsemme jälleen jäiden tultua. Samoin vene on nostettu ylös talvehtimaan Puotilaan. Kevät-työt veneen tiimoilta alkavat taasen huhtikuun lopulla.
Nyt talvikaudella yhdistyksen toiminta siirtyy Roihuvuoren tiloihin. Tapaamme perinteisesti kolme kertaa viikossa. Yleensä toiminta kuitenkin liikunnan ja virkistymisen tiimoilta tapahtuu muualla kuin yhdistyksen tiloissa. Keilaaminen, uinti sekä elokuvissa käyminen ovat olleet yleensä talviaikoina suosittua toimintaa. Ilmeisesti jatkamme tavalliseen tapaan perjantaisin ruoanlaittoa.
Yhdistys on hankkinut tietokoneen, printterin ja laajakaistayhteyden. Ne ovat kävijöiden käytössä. Laajakaista tosin odottaa vielä asentamista.