MieTon syyskokous on pidetty

26.11.2011 kirjoitti MieTo ry Kommentoi »

Kiitoksia kaikille yhdistyksen syyskokoukseen osallistuneille. Perinteiseen tapaan paikalla oli parisenkymmentä henkilöä. Tilaisuus oli erittäin mukava ja lämminhenkinen. Jouluiset ruoat olivat kertakaikkisen hyviä.

Kokouksessa hyväksyttiin yhdistyksen ensi vuoden toimintasuunnitelma parin pienen muodollisen korjauksen kanssa. Lisäksi suunnitelmaan päätettiin lisätä maininta yhteistyöstä Pääkaupunkiseudun mielenterveysseuran kanssa. Hallituksen esitys talousarvioksi hyväksyttiin sellaisenaan.

Henkilöjäsenmaksua korotettiin yhdellä eurolla. Jäsenmaksu vuonna 2012 on siis 13 euroa. Yhteisöjäsenmaksu säilyi 100 eurossa.

Hallituksen uudeksi puheenjohtajaksi valittiin Ulla Korhonen. Onnittelut Ullalle!

Vanhasta hallituksesta jäivät pois Jouni Saarelainen, Kari Väisänen, Kari Hakala sekä Ulla Korhonen. Vanhasta hallituksesta jatkavat Kari Peura ja Arja Mikkonen. Neljä uutta hallituksen jäsentä ovat Hilkka Marttinen, Jari Hartikainen, Jussi Maukonen ja Jussi Marttinen.

Varsinaisiksi toiminnantarkastajiksi valittiin Matti Wallgren ja Jouni Saarelainen. Varatoiminnantarkastajiksi valittiin Lassi Rajamäki ja Pertti Saarimaa.

Vanha hallitus jatkaa vuoden loppuun ja kokoontuu tämän vuoden puolella vielä kerran. Uusi hallitus pitää järjestäytymiskokouksen tammikuussa.

Syyskokous 2011

2 comments

  1. ulla toivonen-k sanoo:

    HYVÄ! KAIMA
    Erinomaista, että pj. on mukana käytännön toiminnassa. Harmi, että Kari V. ei enää jatkanut hallituksessa.
     
    ullatk

  2. Onnittelut uudelle hallitukselle ja Ullalle puheenjohtajuudesta!